Jerzy Gorgoń będzie gościem Zespołu Szkół nr 10 w Mikulczycach

06.09.2012

12 września uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu-Mikuczycach gościć będą dawną gwiazdę polskiego futbolu i Górnika, Jerzego Gorgonia, a także Adama Dancha i trenera Józefa Dankowskiego.

 

Spotkanie organizuje zabrzański klub wspólnie z dyrekcją ZS nr 10 przy współpracy z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Zabrza, Joachimem Wienchorem. A inicjatorem imprezy jest Rada Dzielnicy Mikulczyce.
– To bardzo ważne spotkanie dla naszej młodzieży, która powinna pamiętać o wielkich piłkarzach, gwiazdach polskiej piłki. Oni są dobrymi wzorcami do naśladowania – zaznacza Wojciech Woźniak, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 10 i jednocześnie doradca metodyczny wf w mieście Zabrze.
Wizyta we wspomnianym Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu-Mikulczycach dla Jerzego Gorgonia jest podróżą sentymentalną w czasie. Ten 55-krotny reprezentant Polski wychował się właśnie w Mikulczycach, w MGKS, skąd w 1967 r. trafił do wielkiego Górnika. Dodajmy, że legenda zabrzańskiego klubu odwiedzi także Górnika, ponadto spotka się z Panią Prezydent Zabrza, Małgorzatą Mańką-Szulik.