"Śląska Objazdówka" dotarła do Zabrza

05.08.2012

"Śląska Objazdówka" to przedsięwzięcie organizowane przez redakcję "Gazety Wyborczej". 4 sierpnia na trasie wycieczki znalazło się Zabrze.

Prawie 80 osób przyjechało do naszego miasto specjalnym autobusem z Katowic. Pierwszym punktem zwiedzania był modernizowany stadion Górnika Zabrze. Uczestnicy tej wyjątkowej wycieczki mieli możliwość zobaczyć jak budowę z poziomu sektora VIP oraz placu budowy. Przygotowano także konkurs z wiedzy o stadionie. Kolejnym punktem była Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido. Tam gości przywitała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która powiedziała, że miasto stawiając na rozwój turystyki poprzemysłowej troszczy się także o tereny zielone oraz zabytki architektury. Prezentem dla uczestników była mapa turystyczna miasta. Następnie na trasie znalazł się Miejski Ogród Botaniczny i Kościół św. Józefa.