Zabrze przestrzenią rozwoju

XI Turniej Juniorów im. Ernesta Pohla

18.07.2012

10 i 11 sierpnia na stadionie Walki Zabrze odbędzie się XI Turniej Juniorów im. Ernesta Pohla.

Organizatorem tego prestiżowego turnieju, w którym startują czołowe polskie drużyny juniorskie, jest Górnik Zabrze.
Turniejowi towarzyszyć będą liczne imprezy i zabawy dla młodzieży i dzieci.

Terminarz i regulamin Turnieju im. Ernesta Pohla (10-11 sierpnia 2012)

Sobota 11 sierpnia – stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu
11:00 mecz o 3. miejsce (2 razy 40 minut)
13:00 mecz finałowy (2 razy 40 minut)
15:00 uroczyste zamknięcie turnieju i wręczenie nagród najlepszym zawodnikom i drużynom

Skrócony regulamin Turnieju im. Ernesta Pohla

1. Mecze w grupach trwać będą 45 minut. Mecz o 3. miejsce i finałowy – dwa razy 40 minut. Mecze eliminacyjne mogą kończyć się remisami, natomiast w przypadku remisów w spotkaniach o 3. i 1. miejsce zarządzone zostaną rzuty karne. Najpierw po 5 serii, a potem – jeśli nie będzie rozstrzygnięcia – po jednej serii. Aż do skutku.
2. W każdym meczu można dokonać czterech zmian (w tym zmiana bramkarza).
3. Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 pkt., za remis 1 pkt, w przypadku porażki 0 pkt.
O kolejności miejsc w grupie decydują:
1. Większa liczba zdobytych punktów.
2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwa zespoły decydują:
a. wynik bezpośredniego spotkania,
b. lepsza różnica bramek w rozgrywce grupowej,
c. większa liczba zdobytych bramek w całej grupie.
4. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez więcej niż dwa zespoły przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie między zainteresowanymi zespołami (tzw. „mała tabela”), kierując się kolejno zasadami podanymi w punkcie 2 w podpunktach a, b oraz c, biorąc pod uwagę jedynie wyniki spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami.
5. Jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia o kolejności miejsc decyduje losowanie.
6. W kwestiach spornych decydujący jest regulamin rozgrywek PZPN i przepisy wykonawcze naszego związku.