Klaster Kultury i Turystyki Przemysłowej

28.05.2012

26 maja odbyła się konferencja na, której przedstawiono plan projektu klastra kultury i turystyki przemysłowej.

 

Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki działając jako instytucja otoczenia biznesu uzyskało dotację na Utworzenie Klastra Kultury i Turystyki Przemysłowej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego na lata 2007-2013. Wniosek uzyskał drugie miejsce na liście rankingowej.

Celem głównym projektu jest rozwój powiązania kooperacyjnego pomiędzy właścicielami obiektów znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki woj. śląskiego, firmami działającymi w branży turystyki i kultury, uczelniami wyższych oraz jednostkami naukowo-badawczymi,
Przedmiotem współpracy w ramach Klastra jest wykreowanie innowacyjnych, kompleksowych produktów turystyczno – kulturalnych, wypromowanie wspólnej marki produktów oraz samego Klastra w oparciu o potencjał rozwijającej się turystyki przemysłowej i turystyki kulturowej.

Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki opiekuje się kompleksem budynków dawnej Markowni Kopalni Ludwik oraz Szybu Maciej w Zabrzu. Organizuje tam spektakle teatralne, festiwale muzyczne i warsztaty malarskie.