15. Międzynarodowy Festiwal Rysowania

28.05.2012

1 czerwca o godz. 10.00.w hali MOSiR w Zabrzu odbędzie się 15. Międzynarodowy Festiwal Rysowania. Zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie.

Od 15 lat, za sprawą tej imprezy, Zabrze staje się miejscem wspaniałego spotkania ze sztuką. Kilkuset młodych ludzi, począwszy od przedszkolaków, uczniów, studentów, po prawdziwych profesjonalistów przybywa do ogromnej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji , aby brać udział w tej wspaniałej przygodzie. Jak zapewniają organizatorzy – Szkoła Plastyczna w Zabrzu-Kończycach i Witold Berus – udział w festiwalu to okazja nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności plastycznych, ale także do spotkania z innymi pasjonatami rysunku i do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym. Na laureatów konkursu, jak co roku, czekają nagrody rzeczowe oraz udział w wystawie pokonkursowej. Nagrodzone prace zostaną także opublikowane w katalogu.
Tematem tegorocznej imprezy jest „Sport”. Nawiązanie jest oczywiste – zbliżające się mistrzostwa piłkarskie „Euro 2012”, ale na tegorocznym festiwalu problem sportu zostanie potraktowany szerzej – wiele jest przecież dyscyplin sportowych, które warte są zainteresowania artystów.
Dlatego też plastykom, jak i kibicom życzymy prawdziwie sportowej i twórczej atmosfery i samych zwycięskich rozgrywek.