Zbiórka surowców wtórnych „Zamień eko-śmieci na gadżecik”

18.04.2012

W przededniu Dnia Ziemi zapraszamy do bycia EKO! W najbliższą sobotę, 21 kwietnia w godzinach 10.00-19.00 na parkingu Centrum Handlowego PLATAN odbędzie się zbiórka surowców wtórnych „Zamień eko-śmieci na gadżecik”. Zbiórka jest organizowana przez Dyrekcję CH PLATAN po raz drugi.

Przy okazji domowych wiosennych porządków zapraszamy do zrobienia czegoś dla siebie i innych. Akcja ma na celu przekonanie mieszkańców okolic do segregacji surowców wtórnych i pokazanie, że posegregowane śmieci można wymienić na inne rzeczy. Segregacja oraz odpowiednie składowanie odpadów niebezpiecznych korzystnie wpływa na środowisko naturalne, a co za tym idzie, na jakość życia ludzi. Dodatkowo wspieramy akcję charytatywną „Wkręć się w pomaganie”, czyli zbiórkę nakrętek.

Do punktu zbiórki będzie można przynieść butelki plastikowe, nakrętki, makulaturę, puszki aluminiowe, baterie i elektro śmieci. Dla osób, które wezmą udział w akcji, CH PLATAN przygotowało ekologiczne torby na zakupy, zaprojektowane specjalnie dla klientów oraz wiosenne sadzonki.
By dostać 1 torbę lub sadzonkę, trzeba do CH PLATAN dostarczyć ilość surowców wg przelicznika:
1) Makulatura – 10kg
2) Butelki PET – 20szt.
3) Puszki – 20szt.
4) Baterie – 20szt.
5) Elektrośmieci – 2szt.
6) Nakrętki – 2 kg

Można otrzymać maksymalnie 5szt upominków.

Akcja odbywa się we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Van Gansewinkel z Rudy Śląskiej oraz Zabrzańskim Hufcem ZHP.

Dzień Ziemi to wydarzenie obchodzone na całym świecie. Początki święta naszej planety sięgają końca lat 60-tych XX stulecia. Za pomysłodawców Dnia Ziemi uznaje się Johna McConnella, amerykańskiego ekologa i miłośnika natury oraz amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.