1-2 października Święto Miasta

27.09.2011

W dniach 1-2 października będziemy obchodzić 89. rocznicę nadania praw miejskich Zabrzu. Przygotowano wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

1 października tj. sobota

SKARBNIKOWE GODY, godz. 11.00, Plac Wolności

Barwny korowód przejdzie ulicami naszego miasta. Przemarsz rozpocznie się o godz. 11.00 na Placu Wolności i zakończy w Parku Poległych Bohaterów. W kawalkadzie udział wezmą tradycyjnie przedszkola, szkoły, firmy, instytucje, a także miłośnicy motorów i starych pojazdów.

PIKNIK RODZINNY, godz. 12.00, Park Poległych Bohaterów

W programie:
12.00 Górnicza Orkiestra Dęta Makoszowy
12.30 "Skarbnikowa legenda" Teatr Nowy w Zabrzu
13.30 Młodzi zabrzańscy artyści
15.10 Katarzyna Wejkszner z zespołem
16.45 Waldemar Ochnia – kabaretowe show
18.00 Koncert zespołu De Trebles
20.30 GWIAZDA WIECZORU – BRODKA
21.45 Pokaz sztucznych ogni

Dodatkowe atrakcje:
– stoiska edukacyjno-kulturalne
– warsztaty artystyczne
– zakątek zwierzątek – Psitul mnie
– Górnik Zabrze dla dzieci
– Skarbnikowy obóz harcerski
– Pokazy psów policyjnych

2 października tj. niedziela

UROCZYSTA MSZA ŚW. W INTENCJI MIESZKAŃCÓW ZABRZA, godz. 12.15, Kościół pw. Św. Kamila

KONCERT GALOWY, godz. 17.00, Dom Muzyki i Tańca

W programie:
1. Koncert "Powróćmy jak za dawnych lat" – wiązanka popularnych melodii polskich w opracowaniu Wiesława Świderskiego
2. Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Zabrze w dziedzinie kultury
3. Carmina Burana – kantata Carla Orffa.
Wystąpią: Katarzyna Oleś-Blacha, Adam Sobierajski, Maciej Bartczak, chór „Resonans con tutti” pod kierunkiem Marii Kroczek i Waldemara Gałązki, chór dziecięcy zabrzańskiej szkoły muzycznej pod kierunkiem Barbary Gajek-Kraski oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.