OPP nr 2 w Kaliningradzie

01.04.2009

Zespół teatralny Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 w Zabrzu wziął udział w XIII Festiwalu Studentów i Młodzieży Teatralnej w Kaliningradzie. Podczas imprezy swoje propozycje przedstawiły młodzieżowe teatry z Moskwy, Petersburga i Iżewska.

Festiwal trwał od 20 do 29 marca. Każdego dnia dwa teatry przedstawiały spektakle, które były oceniane przez siedmiu jurorów festiwalu, którym przewodniczył główny reżyser Kaliningradzkiego Teatru Lalek.
Młodzież OPP2 przedstawiła spektakl Sławomira Mrożka, wyreżyserowany przez Katarzynę Boroń, nauczycielkę OPP2. W wolnym czasie studenci Uniwersytetu I. Kanta pokazali młodzieży Kaliningrad oraz zorganizowali spotkanie z teatrami z Moskwy i Leningradu, podczas którego recytowano wiersze oraz wymieniono własne doświadczenie w pracy nad tworzeniem spektaklu teatralnego.