Wykład otwarty

25.03.2009

Jak w optymalny sposób zarządzać dużą grupą finansową, jaki wpływ na branżę ubezpieczeniową ma panujący kryzys i jak reżyserskie doświadczenia można wykorzystać w biznesie – tłumaczył w Zabrzu Paweł Dangel, prezes towarzystw ubezpieczeniowych Allianz Polska i Allianz Życie Polska. Wykładu można było posłuchać 24 marca w ramach cyklu „Forum zarządzania”, organizowanego przez Urząd Miejski w Zabrzu oraz Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Paweł Dangel urodził się w 1955 roku w Warszawie. W Moskwie studiował reżyserię. Pracował w teatrach w Polsce i w Londynie. Szczególnie bliskim autorem był mu Michaił Bułhakow i właśnie kilka przedstawień opartych na dziełach tego twórcy wyreżyserował.
Karierę w ubezpieczeniach rozpoczął w połowie lat 80. w Wielkiej Brytanii.Przechodził kolejne etapy drogi zawodowej od agenta aż do dyrektora. Pracował w takich towarzystwach ubezpieczeniowych, jak Royal Life, Lincoln National czy MGM Assurance. Do Polski wrócił w 1994 roku, aby założyć TU na Życie Nationale-Nederlanden Polska. Pełnił w nim funkcje wiceprezesa zarządu i dyrektora ds. sprzedaży i marketingu. W 1997 roku zajął się tworzeniem towarzystw Allianz Polska oraz Allianz Życie Polska. W rankingu dziennika Rzeczpospolita został uznany za managera 20-lecia.

– Doświadczenia z pracy reżyserskiej bardzo się przydają w biznesie. W obu tych sferach trzeba mieć wizję tego, co się chce stworzyć, trzeba dobrać odpowiednich aktorów – podkreślał Paweł Dangel.

Otwartego wykładu z zainteresowaniem wysłuchali m.in. studenci, którzy mieli okazję skonfrontowania teoretycznej wiedzy z doświadczeniami praktyka od lat osiągającego sukcesy w swej działalności.