Profesjonalna akcja

29.12.2008

Około 400 osób brało udział w akcji ratowniczej związanej z gigantycznym pożarem, jaki podczas minionych świąt wybuchł w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu. Podczas spotkania zorganizowanego 29 grudnia w Urzędzie Miasta podsumowano przebieg i formę koordynacji działań.

– Dziękuję wszystkim służbom za profesjonalną i pełną poświęcenia akcję – podkreśla prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Zniszczona część centrum handlowego została zabezpieczona i odcięta od reszty obiektu. W najbliższym czasie ma zapaść decyzja o jej odbudowie lub ewentualnej rozbiórce.

– W otwartej ponownie części M1 jest bezpiecznie. Budynek został dokładnie sprawdzony i klienci nie mają się czego obawiać – zapewnia Krystyna Mika, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Zabrzu.

Przyczyny pożaru wyjaśnia policja, prokuratura oraz straż pożarna.
– Na razie jest za wcześnie, by mówić o konkretnych ustaleniach – mówi podinspektor Roman Rabsztyn, komendant miejski policji w Zabrzu.