Punkowy wieczór w Wiatraku

22.01.2007

Trzy zespoły punkowe zagrają 26 stycznia o godz. 19.00 w CK Wiatrak. Wystąpi berlińska grupa „Tower Blocks”, gdyński zespół „Bilety do Kontoli” oraz śląska kapela „Faul”.
Tower Blocks to niemiecki zespół grający muzykę old school street punk. Powstali w 2001 r. i wydali już 3 albumy płytowe. W przygotowaniu jest czwarta płyta – „Having a laugh and having a say”, która powinna ukazać się na początku bieżącego roku. Ich brzmienie inspirowane jest takimi kapelami, jak The 4-Skins, Oxymoron, Cock Sparrer, The Clash.

Bilety do Kontroli – gdyński kwartet grający szeroko rozumianego punk rocka. Na koncie mają cztery płyty długogrające i kilka składanek. Początki zespołu sięgają 2000 roku. O swojej twórczości mówią: „Lubimy grać prostą muzykę, inspirujemy się w takim samym stopniu tym, co stare, jak i nowymi kapelami. Lubimy masakrować pieśni naszych muzycznych faworytów: Ramones, Adicts, Cock Sparrer, Bonecrusher, Anti-Heros, Xenna i kilka innych. Generalnie gdyby niektóre z nich usłyszeli ich autorzy, to mielibyśmy parę zawałów na sumieniu.”

Śląska grupa Faul nie wydała jeszcze żadnej płyty solowej, nagrała za to utwór na składankę „Polska gola”, zatytułowany „Polska”. Zespół gra muzykę z nurtu hardcore punk.