Otwarto Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta”

07.12.2022

Na placu Wolności z pewnością czuć już atmosferę zbliżających się Świat – paradą św. Mikołaja, która przeszła od hotelu Admiralspalast, ulicą Wolności, do placu Wolności rozpoczął się wczoraj oficjalnie Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta”.

Przedstawiciele organizatorów – zabrzańskiego magistratu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości – wraz z mieszkańcami dokładnie o godz. 17.00 zaświecili miejską choinkę, która tradycyjnie stanęła na placu Wolności.

Podczas oficjalnego otwarcia Jarmarku nie zabrakło świątecznych animacji oraz spotkania z Mikołajem i jego pomocnikami. Na scenie zaprezentowali się najmłodsi zabrzanie, którzy mieli możliwość pokazania swoich talentów szerszej publiczności.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta” potrwa do 22 grudnia. W klimatycznych drewnianych budkach będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Organizatorzy Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Idą Święta” zapraszają także na Koncert Kolęd i Pastorałek z Radiem Silesia, który odbędzie się 18 grudnia o godz. 15.00.

20 grudnia, w godz. 14.00-18.00, zapraszamy na imprezę świąteczną połączoną z Paradą Renifera Rudolfa, która przejdzie od ulicy Dworcowej do placu Wolności o godz. 16.00. W programie imprezy przewidziano kolędy, jasełka i konkursy oraz świąteczną zabawę dla całej rodziny. Organizatorzy zapraszają również na uroczyste spotkanie prezydenta Zabrza z mieszkańcami, w trakcie którego harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju (godz. 16.30). W programie Jarmarku znalazł się także spektakl „Opowieść o zapomnianych zabawkach” (godz. 17.00). W tym dniu na pl. Wolności rozdawane będą żywe choinki.

Więcej: https://miastozabrze.pl/2022/12/06/juz-dzisiaj-otwarcie-zabrzanskiego-jarmarku-bozonarodzeniowego-ida-swieta/