Za nami koncert „Młodzi dla Zabrza”

02.12.2022

W Domu Muzyki i Tańca odbył się wczoraj wyjątkowy koncert, który został przygotowany przez zabrzańską młodzież i zadedykowany Zabrzu z okazji 100-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich. Koordynatorem całego przedsięwzięcia było III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu, a udział w nim wzięły niemal wszystkie zabrzańskie szkoły średnie.

Koncert pn. „Młodzi dla Zabrza” zorganizowany z okazji 100-lecia Miasta Zabrze otwarł występ podopiecznych III LO. Szczególnie mocno wybrzmiał tu wers utworu zespołu Eagles: You must be so happy living in such a lovely place/ Musisz być bardzo szczęśliwy mieszkając w tak uroczym miejscu.

– Odziedziczyliśmy po naszych przodkach przewspaniałe miasto. Ale najważniejsze, że mieszkają tu młodzi ludzie z ogromnym sercem – mówiła do uczniów Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Wielokrotnie podziwialiśmy was w ramach różnych inicjatyw: targów edukacyjnych, dni otwartych, czy szkolnych akademii. Cieszę się, że dzisiaj podjęliście się pokazania tych wszystkich talentów, które niejednokrotnie przerastały nasze najśmielsze oczekiwania, w ramach jednego, wspólnego koncertu dla naszego miasta.

W ramach koncertu odbyła się krótka, filmowa prezentacja każdej z placówek, która tym razem miała nie tyle opowiadać o samej szkole, co o klimacie, jaki w niej panuje z perspektywy uczniów. Następnie każde z liceów i techników przedstawiało krótką część artystyczną prezentując tym samym największe uczniowskie talenty. Na scenie gościła młodzież niemal wszystkich zabrzańskich szkół średnich: Technikum nr 2 w ZSM-S, IV LO im. M. Reja, ZSE-U, VIII LO w ZSO nr 14, ZSS, ZS Nr 3, II LO, I LO, ZS nr 10, Katolickie LO oraz Salezjański Zespół Szkół Publicznych. Występy zwieńczyła piosenka finałowa wspólnie zaśpiewana przez wszystkich uczestników tego wyjątkowego koncertu pt. „I Ciebie też, bardzo”.