24. Finał WOŚP w Zabrzu

10.01.2016

Dzisiaj na ulice Zabrza wyjdzie kilkuset wolontariuszy, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbiórka przebiegać będzie pod hasłem „Mierzymy wysoko!”, a zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Zbiórka pieniędzy to jednak nie wszystko. Jak co roku, tak i tym razem, w ramach zabrzańskiego Finału WOŚP odbędzie się kilka wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

Na Wielki Finał zapraszają: Sztab WOŚP przy Wielkiej Flocie Zjednoczonych Sił w Zabrzu oraz Stowarzyszenie Oficyna Kultur.

Zagrają: 
Powku & Dwateo w projekcie MLAP oraz LAMINATY, a dodatkowo DJ Russel i zabrzański Bangladesz.
– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspieraniem potrzebujących oraz wszystkich wielbicieli zaskakujących muzycznych projektów – zachęcają organizatorzy imprezy, która odbędzie się w Zabrzu 10 stycznia w Pubie Oficyna przy ul. Wolności 211/0f.
Dwateo – raper i producent z Wrocławia, reprezentant projektu Laminaty, założyciel i właściciel Double Cherry. Od lat tworzy solowe hardcore’owe projekty, zaś najświeższy z nich jest utrzymany w stylistyce horrorcore i nosi tytuł „7 Grzechów Głównych”.
Powku – zabrzański wokalista i nawijacz. Zaczynał w 2003 roku. W następnych latach realizował się w projektach od rapu począwszy, poprzez reggae, aż do bluesa i rocka.
Początek – godz. 16.00.

Swój udział w 24. Finale WOŚP w Zabrzu będzie miało także stowarzyszenie Kartel Kulturalny, które 9 stycznia zaprasza na orkiestrowy koncert. W Retro Pubie Okrąglak Pijalnia Piwa zagra zespół TSE – The Sudden Entrance. Impreza rozpocznie się o godz. 18.30. Wstęp – datek na rzecz WOŚP.

Do zbiórki na rzecz WOŚP włączyła się również Restauracja Szyb Maciej z Zabrza, która zaprasza do licytowania kolacji dla dwojga na wieży, na wysokości 25 metrów, z widokiem na trzy pobliskie miasta. 
Cały dochód z tej licytacji zostanie przeznaczony na rzecz 24. Finału WOŚP. Licytacja potrwa do 13.01.2016 r., a dostępna jest na platformie WOŚP: 
http://aukcje.wosp.org.pl/kolacja-na-wiezy-szybowej-restauracji-szyb-maciej-i2621705