Tak przywitamy Nowy Rok w Zabrzu

28.12.2015

Tradycyjnie, w pierwszych dniach Nowego Roku, czeka nas kilka wydarzeń, które podkreślą wyjątkowość tego czasu. 1 stycznia 2016 r., punktualnie o godz. 12.00, z wieży zabrzańskiego Ratusza (ul. Religi 1) odegrany zostanie hejnał naszego miasta. Natomiast o godz. 12.15, w kościele pw. św. Kamila rozpocznie się noworoczna msza św. w intencji Zabrza i jego mieszkańców.

Dwa dni później, 3 stycznia, w Domu Muzyki i Tańca, odbędzie się uroczysty Koncert Noworoczny. Tym razem wystąpią: Zabrzańska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, Iwona Handzlik, „Glass Duo” – Anna i Arkadiusz Szafrańcowie grający na szklanej harfie (czyli instrumencie zbudowanym z kieliszków) oraz tancerze – Zofia Czechlewska, Milena Burchardt, Joanna Lichorowicz, Adam Czechlewski i Sławomir Greś. W programie gala muzyki popularnej.