Trwa "Muzyczne Lato" na Śląskim Ranchu

23.07.2015

Za nami już m.in. koncerty Proletaryatu oraz Norbiego, na których bawiła się zarówno dorosła, jak i nastoletnia publiczność. Do końca wakacji, w każdy piątkowy wieczór, na scenie przy ul. Webera 18 w Zabrzu, wystąpią kolejni wykonawcy. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

W czwarty piątek bm., 24 lipca, wystąpi Mateusz Mijal. Już jako dziecko brał udział w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów, a od osiemnastego roku życia brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej zespołu Ich Troje. Krótko był wokalistą zespołu Skangur, a potem rozpoczął współpracę z zespołem Dukat, by później dołączyć do grupy Chłopacy. W 2012 roku Mateusz Mijal, w duecie z raperem Liberem, stworzył utwór „Winny” – propozycję w sam raz na koncert Muzycznego Lata.

Na półmetku Muzycznego Lata, 31 lipca, wystąpi Big Bit. Zespół powstał w 1999 roku z inicjatywy Waldemara Kuleczki, kompozytora i producenta znanego m.in. z Oddziału Zamkniętego, Papa Dance. Big Bit to pasjonaci muzyki lat 60., a w szczególności zespołu stulecia – The Beatles. Ich koncerty to niejako hołd dla geniuszu tego zespołu. W ich repertuarze, oprócz polskich piosenek utrzymanych w stylu lat 60., są także piosenki czwórki z Liverpoolu. Wszystkie utwory wykonywane są z zachowaniem idealnego podobieństwa do oryginałów. Od początku istnienia Big Bit zagrał ponad trzysta koncertów i udowodnił swoją uniwersalność grając z wieloma gwiazdami reprezentującymi różne, skrajne gatunki muzyczne.

Sierpień rozpocznie się mocnym akcentem. W pierwszy piątek 7 sierpnia wystąpi Red Lips. Zespół powstał w 2009 roku w Warszawie. Grają mieszankę rocka i popu, a szerokiej publiczności są znani z programu „Must Be The Music”, w którym udało im się dojść do półfinału. Są także finalistami konkursu Trendy ostatniej edycji festiwalu Sopot Top Trendy. Na szerokie wody muzycznego świata wypłynęli w 2013 roku, szturmem podbijając większość polskich stacji radiowych piosenką „To co nam było”. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność ich piosenek. Red Lips zagrali na koncertach Eska Music Awards 2013, Sopot Top of The Top Festival 2013, Top Trendy 2014, na KFPP w Opolu i w ponad stu innych wyjątkowych miejscach. Zwieńczeniem tego fenomenalnego roku była nagroda TVP w postaci Superjedynki w kategorii „Super Przebój”.

W tydzień później, 14 sierpnia, na zabrzańskiej scenie pojawi się Papa D. Wcześniej zespół był znany pod nazwami Papa Dance oraz Papa Dock. Papa D. Grupa powstała w 1984r. z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Po półtora roku działalności i sukcesach założyciele zespołu rozwiązali go, po czym powstał duet Papa Dance New Sound, w skład którego weszli Paweł Stasiak i Kostek Yoriadis. Wydano płytę „Poniżej Krytyki”, a kilka miesięcy później z grupy odszedł Kostek Yoriadis. Przez lata skład zespołu ulegał wielu zmianom. Pod koniec listopada 2007r. Papa Dance zmienił nazwę na Papa D.

Ostatnią gwiazdą Muzycznego Lata będzie włocławski zespół coverowy, który gra polskie utwory rockowych legend, głównie z lat 80. Na scenie Śląskiego Rancha, w piątek 21 sierpnia w wykonaniu zespołu Game Cover usłyszymy tym razem piosenki zespołu Perfect.

Jak zwykle, na zakończenie lata, 28 sierpnia, odbędzie się wielka dyskoteka. Repertuar dobrany zostanie tak, by zadowolić gusty wszystkich chętnych do zabawy. Jeśli tylko dopisze pogoda, zapowiada się fantastyczna, roztańczona plenerowa impreza, którą zapamiętacie.