XIII Regionalny Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej

05.06.2015

3 czerwca, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, rozegrano XIII Regionalny Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych Zabrze 2015. Honorowy patronat nad turniejem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W zawodach wzięło udział osiem drużyn z Zabrza i okolicznych miejscowości, które przed uroczystą ceremonią otwarcia rozegrały mecze obserwowane. Sędziowie, wraz z sędzią głównym Krzysztofem Krawczykiem, ustalili dwie grupy finałowe: białą i czerwoną.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik, prezes zarządu MOSiR-u Beata Łokas – Styrylska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu Stanisława Stus, dyrektor Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacyjnego Agnieszka Bober oraz członek zarządu ZBM – TBS Janusz Krisz.

Po uroczystym otwarciu rozpoczęto rozgrywki finałowe. W trakcie turnieju zawodnikom kibicował „Jorguś” – maskotka „Górnika” Zabrze. W turnieju strzelono 67 bramek. Ostateczna klasyfikacja wyglądała nst.:

– Grupa biała:

I miejsce – Klub Olimpiad Specjalnych „Koniczynka” Żory
II miejsce – Klub Olimpiad Specjalnych „Animusz” Racibórz
III miejsce – Klub Olimpiad Specjalnych „Sokoły” Miedary
IV miejsce – Klub Olimpiad Specjalnych „Gumisie” Zabrze II
V miejsce – Klub Olimpiad Specjalnych „Skrzaty” Gliwice

– Grupa czerwona:

I miejsce – Klub Olimpiad Specjalnych „Halembianka” Ruda Śląska
II miejsce – Klub Olimpiad Specjalnych „Gumisie” Zabrze I
III miejsce – Klub Olimpiad Specjalnych „Dziewiątka” Leszczyny.
Zawody odbywały się w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, a ich organizatorem był Klub Olimpiad Specjalnych „Gumisie” Zabrze. Współorganizatorzy: Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu; MOSiR Zabrze; Urząd Miejski w Zabrzu; ZBM – TBS Zabrze; „Górnik” Zabrze; Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Śląskie.