Bajkowy Dzień Dziecka w MOSiR

01.06.2015

W hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu trwa Bajkowy Dzień Dziecka. O godz. 10.00 imprezę uroczyście otwarła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– To bardzo ważne święto, emocjonalnie jesteśmy z nim wszyscy związani i przywiązujemy do niego dużą wagę, co też widać dzisiaj na tej sali, gdzie bawi się kilka tysięcy dzieci – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Życzę wszystkim dzieciom ogromu miłości, przede wszystkim ze strony rodziców, ale żeby też spotykały się z nią w przedszkolach, w szkołach, w dzielnicach, na placach zabaw. W Zabrzu dokładamy wszelkich starań, żeby uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy i staramy się spełniać marzenia najmłodszych.

Podczas imprezy, przewidzianej dla 3 tys. dzieci uczęszczających do zabrzańskich placówek edukacyjnych, najmłodsi mogą korzystać z wielu atrakcji, m.in.: „dmuchańców” (kura, zamek, wyspa, delfin, statek) oraz stoisk z bajkowej wyspy (malowanie twarzy, gry zespołowe, balonowe zwierzątka, piernikowa chatka i wiele innych). W trakcie tych kilku godzin wspólnej zabawy z pewnością nikt nie będzie się nudził, tym bardziej, że imprezę prowadzą profesjonalni animatorzy przebrani za postacie z bajek.

Podczas Bajkowego Dnia Dziecka w MOSiR dzieci dostaną słodycze, napoje oraz prezenty.