Festyn Rodzinny w Zabrzu-Biskupicach

11.05.2015

W imieniu organizatorów: Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu, Stowarzyszenia „Nasza szkoła – nasz dom” oraz Klubu Olimpiad Specjalnych „Gumisie” Zabrze zapraszamy na Rodzinny Festyn promujący Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Impreza odbędzie się 23 maja, w godz. 14.00-17.00, na terenie parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach (ul.Bytomska 37).

Współorganizatorami festynu są nst. instytucje i organizacje: Ambasador, Aquarius „Kopernik”, Bractwo Kurkowe Grodu Zabrzańskiego, Centrum Materiałów Polimerów Węglowych PAN, De Facto, „Górnik” Zabrze, MOSiR Zabrze, Mróz S.A., Państwowa Straż Pożarna K.M. Zabrze, Policja K.M. Zabrze, Przedszkole nr 3 w Zabrzu, Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej, Szyb Maciej, UKS „Trampkarz 22” oraz Urząd Miejski w Zabrzu: Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, Wydział Promocji, Turystyki i Sportu.

Przed festynem, w godz. 11.00-14.00, odbędzie się RANDORI – pokaz walk sędziowanych judo. W programie imprezy, która oficjalnie rozpocznie się o godz. 14.00 znalazły się m.in. nst. punkty: pokaz udzielania pierwszej pomocy przed medycznej przygotowany przez firmę „Red-Med” z Rybnika czy też pokaz tresury psa policyjnego przygotowany przez Komendę Miejską Policji w Zabrzu. W trakcie imprezy wystawione będą m.in.: zabytkowa broń i chorągwie przygotowane przez Bractwo Kurkowe Grodu Zabrzańskiego oraz przedmioty wykorzystywane w pracy przez policjantów przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Zabrzu.

Festyn odbędzie się w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Nagrody w konkursach, grach i zabawach o charakterze profilaktycznym ufundował – Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zabrzu.

Nagrody w konkursach, grach i zabawach o charakterze sportowym ufundował – Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Rada Dzielnicy Biskupice.