Zabrze przestrzenią rozwoju

Oddano hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

10.04.2015

Dziś przypada piąta rocznica katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154m rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński. W całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające to tragiczne wydarzenie. W Zabrzu również oddano hołd tym, którzy pięć lat temu stracili życie w katastrofie.

W naszym mieście obchody rocznicowe rozpoczęły się uroczystą mszą św., która odprawiona została w kościele pw. św. Kamila w Zabrzu. Po nabożeństwie delegacje reprezentujące zabrzański samorząd, instytucje miejskie, organizacje i stowarzyszenia oraz placówki oświatowe zebrały się w parku Poległych Bohaterów. Pod tablicami upamiętniającymi ofiary złożono kwiaty i znicze.
Zastępca prezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski przypomniał przybyłym okoliczności wydarzeń, do których doszło 10 kwietnia 2010 r. Nawiązał do Zbrodni Katyńskiej. Wspomniał też m.in. o śp. posłance Krystynie Bochenek, która wielokrotnie gościła w Zabrzu i była mocno zaangażowana w organizację Metropolitalnego Święta Rodziny.