Pogrzeb śp. Jarosława Rajdy, komendanta Straży Miejskiej w Zabrzu

23.01.2015

23 stycznia w Kościele św. Franciszka w Zabrzu odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. Jarosława Rajdy, komendanta Straży Miejskiej w Zabrzu.

 

W ostatniej drodze udział wzięła rodzina i bliscy śp. Jarosława Rajdy, a także władze miasta, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, instytucji miejskich i szkół, delegacje straży miejskich z całego regionu oraz poczty sztandarowe.

– Żegnamy dziś naszego komendanta, który służył Zabrzu od ponad dwudziestu lat. Od 2007 roku kierował zespołem, który z zaangażowaniem działa na rzecz bezpieczeństwa i porządku. Dziękuję za całe dobro, które uczynił dla swojego miasta i jego mieszkańców. Wielu z nas będzie teraz kontynuować jego zadania – mówiła podczas uroczystości pogrzebowej prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Śp. Jarosław Rajda zmarł w wieku 48 lat. Był pedagogiem i instuktorem sztuk walki. W Straży Miejskiej w Zabrzu pracował od 1992 roku i przeszedł wszystkie etapy służby. W 2007 roku przejął kierowanie jednostką. Odznaczał się energią i otwartością na podejmowanie nowych inicjatyw. Organizował bezpłatne kursy z samoobrony dla kobiet. Dużą wagę przywiązywał do bezpieczeństwa młodzieży – był jednym z liderów programu edukacyjnego "Lepiej razem niż osobno".