XVI Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo

23.10.2014

22 października w hali MOSiR w Zabrzu odbyły się XVI Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo pod honorowym patronatem Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

Celem zawodów jest popularyzacja gry w ringo w Zabrzu oraz w regionie, integracja dzieci ze szkół ogólnodostępnych i niepełnosprawnych intelektualnie oraz wymiana doświadczeń nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnikami zawodów byli uczniowie szkół ogólnodostępnych z Zabrza oraz uczniowie szkół specjalnych z woj. śląskiego.

W zawodach brało udział 23 szkoły. Mecze były rozegrane na 5 boiskach w 9 kategoriach, a nagrodzonych indywidualnie 57 osób za I, II, III miejsce. Po Ceremonii Otwarcia nastąpił pokaz tresury psa policyjnego przygotowanego przez policjantów z Komendy Miejskiej w Zabrzu.
Organizatorem Mistrzostw jest Stowarzyszenie „Nasza szkoła -nasz dom” działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Urząd Miejski w Zabrzu, MOSiR Zabrze, Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.

Po rozegraniu wszystkich meczy klasyfikacja wyglądała następująco:

Szkoły podstawowe specjalne dziewczęta:
1. ZSS nr 2 Ruda Śl.
2. ZSS nr 6 Bytom
3. ZSS nr 38 Zabrze

Szkoły podstawowe dziewczęta:
1. SP nr 36
2. SP nr 35
3. SP nr 15

Szkoły gimnazjalne specjalne dziewczęta:
1. ZSS nr 40 Zabrze
2. ZSS nr 3 Bytom
3. ZSS nr 39 Zabrze

Szkoły gimnazjalne dziewczęta:
1. Gim. nr 20
2. Gim. nr 16
3. Gim. nr 10

Oddziały edukacyjno-terapeutyczne:
1. ZSS nr 3 Bytom
2. ZSS nr 7 Gliwice
3. ZSS nr 40 Zabrze

Szkoły podstawowe specjalne chłopcy:
1. ZSS nr 7 Gliwice
2. ZSS nr Radzionków
3. ZSS nr 2 Ruda Śl.

Szkoły podstawowe chłopcy:
1. SP nr 5
2. SP nr 11
3. SP „Nasza Szkoła”

Szkoły gimnazjalne specjalne chłopcy:
1. ZSS Radzionków
2. ZSS nr 7 Gliwice
3. ZSS nr 3 Bytom

Szkoły gimnazjalne chłopcy:
1. Gim. nr 20
2. Gim. nr 16
3. Gim. 25