III Konferencja Naukowa „Śląska Inżynieria Biomedyczna – SIB 2014”

16.10.2014

Rozpoczęła się trzecia edycja konferencji pn. "Śląska Inżynieria Biomedyczna". Do Centrum Hotelowo-Konferencyjnego Hotele Diament w Zabrzu przyjechali naukowcy z całego kraju, którzy zajmują się tą tematyką.

 

Śląska Inżynieria Biomedyczna odgrywa istotną rolę w procesie upowszechniania badań naukowych, transferze technologii a także stawianiu nowych wyzwań. To forum wymiany doświadczeń oraz wzajemnych inspiracji integruje wokół wyzwań współczesnej medycyny wiele innowacyjnych podmiotów. W tym roku tematem przewodnim jest "TELEMEDYCYNA". Uczestnicy wsłuchają się w wykłady merytoryczne dotyczące takich tematów jak m.in. "Systemy telemedycznej opieki domowej dla kobiet w ciąży", "Telemedycyna w kardiologii – gdzie dzisiaj jesteśmy?", "Telemedycyna w chirurgii od telefonii komórkowej do robotów", "Systemy rehabilitacyjne".

– W Zabrzu efektywnie łączymy wielowiekową przemysłową tradycję z nowoczesnym podejściem do ambitnych i innowacyjnych przedsięwzięć. Dzięki uznanym ośrodkom naukowym, badawczym i medycznym możemy szczycić się specjalistyczną i wykwalifikowaną kadrą, która działa na rzecz przemysłu medycznego, biomedycznego, górniczego, chemicznego, motoryzacyjnego, inżynierii środowiskowej, a także mechaniki i robotyki – powiedziała biorąca udział w tym wydarzeniu Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.  

Patronat honorowy nad konferencją sprawują prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej w Zabrzu, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza i prof. Jan Kaźmierczak, poseł na Sejm RP.

Więcej informacji na stronie III Śląska Inżynieria Biomedyczna.

W załączeniu program konferencji.