Zabrze w rankingu Dziennika Zachodniego

10.09.2014

Cztery inwestycje zrealizowane w ostatnich latach w Zabrzu biorą udział w rankingu Dziennika Zachodniego "Superbudowa kadencji 2010-2014". Zachęcamy do głosowania.

 

Jak informują organizatorzy celem konkursu jest przegląd tego, co przez cztery ostatnie lata zmieniło się w naszych miastach lub zaczęło się zmieniać na lepsze. Wybrano kilkadziesiąt propozycji. Wśród nich znalazła się budowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka, budowa Drogowej Trasy Średnicowej, otwarcie Strefy Kultury i Rozrywki Kopalni Guido oraz budowa Basenu Aquarius Kopernik.

– W Zabrzu efektywnie łączymy wielowiekową przemysłową tradycję z nowoczesnym podejściem do ambitnych i innowacyjnych przedsięwzięć – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Otwarcie Drogowej Trasy Średnicowej umacnia nasz potencjał inwestycyjny. Budowa Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka wpisuje się w wizerunek Zabrza, jako miasta nauki i medycyny. Otwarcie basenu Aquarius Kopernik, spełnia oczekiwania mieszkańców, którzy na taki obiekt czekali ponad 20 lat. Rozbudowa podziemi kopalni Guido pokazuje, że turystyka przemysłowa jest znakiem rozpoznawczym miasta położonego na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Szczegóły na stronie internetowej www.zabrze.naszemiasto.pl