X DZIEŃ NAUKI

08.09.2014

12 września w Parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela w Zabrzu odbyła się X edycja Dnia Nauki.

W wydarzeniu, które ma charakter promocyjno-edukacyjny, wzieło udział 31 wystawców, którzy zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną wzbogaconą o szereg ciekawych pokazów i doświadczeń naukowych. Odwiedzający mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami stosowanymi w zabrzańskich firmach i instytucjach.

Nie brakowało zabrzańskich instytucji kultury, placówek oświaty, w tym szkół wyższych, instytutów naukowych i naukowo-badawczych, prezentujących doświadczenia. Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zabrzu przeprowadziła pokaz ratownictwa medycznego, a policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zaprezentowali wyposażenie specjalistycznego policyjnego samochodu i przekazując wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa.

W czasie trwania Dnia Nauki zaprezentowany zostsł bogaty program artystyczny, wystąpiły między innymi zespoły muzyczne, taneczne, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zabrzu. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczął Hejnał Miasta Zabrze.

Podczas Dnia Nauki przeprowadzono również konkurs na najciekawsze stanowisko. I miejsce w konkursie zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14. Szczególną uwagę odwiedzających przyciągało pisanie imion w języku japońskim przez uczniów tej szkoły.

Organizatorem Dnia Nauki jest Miasto Zabrze, a partnerem przedsięwzięcia Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religi.