Zapraszamy na piesze wycieczki historyczne

01.09.2014

Z okazji obchodów święta miasta, zapraszamy wszystkich miłośników historii, na dwie piesze wycieczki pod hasłem „Dawno temu w Zabrzu”, przygotowane przez Dariusza Walerjańskiego, których celem jest „dosłowne poczucie historii oraz w związku z nią, zdobycie wiedzy w niebanalny sposób w relacji teraźniejszość – przeszłość, wzbudzenie „miłości” do swojego miasta, a także ukazanie walorów turystycznych miasta i dziedzictwa kulturowego”.

SOBOTA 20 WRZEŚNIA 2014 „Sakrum i profanum”
Zbiórka godzina 10.45 przy pomniku Karola Miarki (skrzyżowanie ulic Powstańców i Karola Miarki). Zakończenie o godzinie 14.00
Zapisy w Punkcie Informacji o Mieście, prosimy przyjść osobiście. Zapisy trwają do 10.09.2014, ilość miejsc ograniczona.

NIEDZIELA 21 WRZEŚNIA 2014 r. „Śladami Donnersmarcków”
Zbiórka godzina 10.45 przed wejściem do budynku dawnej dyrekcji Huty Zabrze – obecnym Ratuszem Miejskim ( przy lwach). Zakończenie o godzinie 14.00

Zapisy w Punkcie Informacji o Mieście, prosimy przyjść osobiście. Zapisy trwają od 11.09.2014 do 17.09.2014, ilość miejsc ograniczona.

Dokładny plan powyższych wycieczek dostępny jest w Punkcie Informacji o Mieście