Rozpoczęło się Metropolitalne Święto Rodziny

19.05.2014

Koncertem rodziny Pospieszalskich rozpoczęło się w sobotę VII Metropolitalne Święto Rodziny.
 

– W naszych sercach rodzina ma swoje szczególne miejsce. W samorządach na co dzień podejmujemy wiele starań, aby stworzyć właściwy klimat dla jej rozwoju, jak również do wspierania tych rodzin, które potrzebują pomocy – zapewniała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która jest koordynatorką przedsięwzięcia.

Idea święta zrodziła się w 2007 r. podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym metropolitą katowickim arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu, w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. Autorkami pomysłu organizacji imprezy promującej rodzinę były prezydent Mańka-Szulik i nieżyjąca już dziś senator Krystyna Bochenek.

Na program imprezy składają się dziesiątki organizowanych w wielu miastach wydarzeń: wystaw, spektakli, koncertów, festynów, imprez sportowych i wydarzeń religijnych.

Honorowy patronat nad imprezą sprawują: para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, ordynariusz gliwicki bp Jan Kopiec i biskup opolski Andrzej Czaja.