Ruszyła kolejna edycja kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2014

29.04.2014

24 kwietnia w Poradni Psychologiczno_- Pedagogicznej w Zabrzu rozpoczęto kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014” – pod hasłem „Teraz Twój Czas”.

Czas należy do najcenniejszych wartości naszego życia i dlatego warto go pozytywnie i w pełni wykorzystywać. W jaki sposób i co to znaczy „pozytywnie” można dowiedzieć się realizując cele i zadania tegorocznej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W tym roku, jak zwykle, w kampanię zaangażowało się wiele zabrzańskich szkół. Zadaniem koordynatorów i realizatorów szkolnych będzie inspirowanie uczniów do przemyślenia tematów związanych z relacjami w rodzinie oraz czasem spędzanym w gronie rówieśników. Uczestnicy będą zachęcani do poruszania tematów dotyczących zaufania do rodziców i nauczycieli, sensu zdrowego i ciekawego spędzania wolnego czasu.
W działania kampanii jak zwykle zaangażowani sią nauczyciele, rodzice, sprzedawcy alkoholu i kierowcy. Oni również będą mieli możliwość rozważenia, jak ich pośpieszne tempo życia, gwałtowne przemiany społeczne, nowe technologie mogą zmienić ich dzieci oraz ich samych. Wszystko to może odbywać się dzięki ciekawym materiałom, w które zostały wyposażone szkoły uczestniczące w tegorocznym ZTU.
Uczestnikom życzymy dobrej zabawy, a osobom dorosłym czasu na głębszą refleksję nad znajomością potrzeb własnego dziecka.

Koordynatorzy kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”
Jan Szulik, Urszula Koszutska, Janina Wysocka