Zabrze przestrzenią rozwoju

Wielki sukces zabrzańskich tancerzy

03.04.2014

W dniach 29-30 marca 2014 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski IDO Hip Hop, Break Dance i Electric Boogie, w których wzięło udział ok. 1500 tancerzy z całego kraju, w tym zabrzańscy tancerze ze Studia Tańca Ulicznego OPP4 wraz z trenerką Agatą Zeliszek.

Dzięki ogromnej pracy wywalczyli nominację do reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata. Grupa Just Kidding w składzie: Patrycja Janusek, Monika Jonczyk, Aleksandra Heder, Agnieszka Prusko i Monika Mazur zajęła I miejsce w kategorii hip hop battles team pow. 16 lat. Natomiast Patrycja Kamińska wywalczyła II miejsce w kategorii hip hop battles solo 12-15 lat, zdobywając dla STU i Zabrza trzynasty medal Mistrzostw Polski od 2009 roku. Miejsce VI zajęła również Aleksandra Heder w kategorii electric boggie solo pow. 16 lat i jest zawodniczka rezerwową do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata IDO, które odbędą się pod koniec września 2014 roku w Bochum w Niemczech.
Miniony weekend był zwieńczeniem kilkumiesięcznych startów i przygotowań do udziału w tych zawodach. Tancerze grupy Just Kidding, którzy w październiku zdobyli 6 miejsce podczas Mistrzostw Świata w Kopenhadze obecnie pauzują, przygotowując się … do egzaminów maturalnych. Ale zaraz po nich startują z przygotowaniami do wrześniowych Mistrzostw Świata.