Happening artystyczny pod nazwą "Sztuka odsłania się nocą"

26.03.2014

Gimnazjum nr 5 w Zabrzu przy ul. Zamkowej, 28 marca organizuje II edycję happeningu artystycznego pod nazwą "Sztuka odsłania się nocą".

Celem imprezy jest ukazanie różnorodności sztuki, zachęcenie do aktywnego w niej uczestnictwa i rozwijanie talentów. Pomysł opiera się na równoległym przeprowadzaniu podczas wieczoru wielu artystycznych działań z takich obszarów jak teatr, taniec, malarstwo, rękodzieło artystyczne, fotografia, muzyka i kulinaria, spośród których młodzież wybiera najbardziej odpowiednie dla siebie. Jednakże tym razem, całość projektu połączy motyw nocy, do którego uczestnicy przedsięwzięcia będą starali się nawiązać w ciekawy i oryginalny sposób.

Projekt "Sztuka odsłania się nocą" realizowany w ubiegłym roku pokazał, że tego typu działania cieszą się dużym zainteresowaniem. Stał się ciekawą formą spędzenia czasu, a także zdecydowanie wpłynął na zwiększenie aktywności młodzieży, która miała okazję pokazać swoje talenty, co nie zawsze było możliwe w codziennej rzeczywistości szkolnej.

Przedsięwzięcia artystyczne w Gimnazjum nr 5 są już tradycją szkoły. Od kilku lat zabrzańscy uczniowie mają okazję uczestniczyć w cieszących się dużym powodzeniem warsztatach Pro Aris Pro Eko, których celem jest łączenie działań artystycznych i ekologicznych. Organizowane przez szkołę międzyszkolne konkursy plastyczne, jak konkurs na ulubionego bohatera literackiego, cieszą się coraz większym powodzeniem wśród zabrzańskich uczniów.

Happening rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do godziny 20.00.