XIII Regionalny Dzień Treningu Aktywności Motorycznej

11.03.2014

12 marca w godz. 9.00 do 14.00 w Hali "Pogoń" przy ul. Wolności 406 odbędzie się XIII Regionalny Dzień Treningu Aktywności Motorycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrze.

W imprezie będzie uczestniczyło około 80 osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, reprezentujących poszczególne Kluby Olimpiad Specjalnych z miast regionu śląskiego. Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej umożliwia osobom z głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością fizyczną  i umysłową, uczestnictwo w aktywności sportowej. Wszystkie konkurencje Dnia Treningowego nawiązują do konkretnej dyscypliny sportowej, a odpowiedni dobór stopnia trudności pozwala zawodnikowi na zademonstrowanie swoich możliwości.