Czwartkowe spotkanie z Tomaszem Koclęgą "Objawienie w Chinach"

11.02.2014

Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza 13 lutego o godz.18.00 do Galerii Café Silesia na kolejne spotkanie z artystą, organizowane w ramach cyklu Czwartkowe spotkania. Tym razem pokaz multimedialny wzbogacony relacją z konkursu Rzeźby w Śniegu, organizowanym w Chinach zaprezentuje Tomasz Koclęga.

Na 19 Międzynarodowym Konkursie Rzeźby w Śniegu, który odbył się w Harbinie, stolicy prowincji Heilongjiang, w północno- wschodnich Chinach praca Tomasza Koclęgi pt. „Objawienie” zdobyła BEST CREATIVITY AWARD, czyli nagrodę za najbardziej kreatywną rzeźbę.
Konkurs jest największą tego typu imprezą na świecie, która jest częścią 30 Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby z Lodu i Śniegu oraz Snow Expo. Rzeźby swoim rozmachem robią wrażenie na każdym, a zbudowane lodowe miasta nie pozostawiają obojętnym.
Autor zaprosił do współpracy asystentów: Bartłomieja Balę, Piotra Probę oraz Jarosława Bagińskiego. Czteroosobowa drużyna przez trzy i pół dnia musiała stworzyć wcześniej zaprojektowane dzieło. Każdy zespół dysponował blokiem śniegu o wymiarach 4 x 3 x 3 m.
Udział polskiej reprezentacji w festiwalu był możliwy dzięki wieloletniej współpracy artysty z Wojciechem Majewskim, dyrektorem Festiwalu Kręgi Sztuki.