Uroczysta gala podsumowująca Rok Juliana Tuwima

09.12.2013

12 grudnia o godz. 12.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu odbędzie się uroczysta Gala podsumowująca Rok Juliana Tuwima połączoną z wręczeniem nagród uczestnikom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego oraz Regionalnego Konkursu Czytelniczego, który odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Śląskiego, Zygmunta Łukaszczyka oraz Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzaty-Mańki Szulik.

Szkoła Podstawowa nr 36 im. Juliana Tuwima w Zabrzu włączając się w obchody Roku Juliana Tuwima zaprosiła dzieci i młodzież do trzech konkursów. Wszystkie konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Komisja oceniająca w składzie: prof. Roman Starak, Krzysztof Rumin, Zbigniew Mędrala, stwierdziła, że prace były na bardzo wysokim poziomie.

Do Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Tuwim na poważnie i na wesoło” wpłynęło łącznie 535 prac. W kategorii: portret (szkoły podstawowe) wpłynęło 279 prac, a w kategorii: karykatura (szkoły gimnazjalne) zgłoszono 182 prace.

Do Konkursu Plastycznego „Tuwimowa kukiełka” zgłoszono łącznie 446 prac. W kategorii: przedszkole zgłoszono 181 kukiełek, w kategorii: szkoły podstawowe: 215 prac. W Regionalnym Konkursie Czytelniczym „Znamy Juliana Tuwima” udział wzięło 30 uczestników z 16 szkół.