Kolejne spotkanie w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości w Zabrzu

22.11.2013

19 listopada w siedzibie Zabrzańskiego Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu odbyło się kolejne spotkanie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Zabrzu jest Urząd Miejski w Zabrzu – Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z instytucjami otoczenia biznesu i przedsiębiorcami.
Uroczystość rozpoczęli Dyrektor Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu, Elżbieta Korecka i Starszy Cechu, Ryszard Genge. Wśród zaproszonych gości była Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik oraz Dyrektor Izby Rzemieślniczej w Katowicach, Michał Wójcik.
Podczas spotkania uczniowie zorganizowali pokaz fryzur oraz makijażu pod nadzorem właścicieli zakładów fryzjerskich, w których odbywają praktyki. Najważniejszą częścią przedsięwzięcia było pasowanie uczniów w rzemiośle fryzjerskim przez Prezydenta Miasta Zabrze, Sekcyjnego Branży Fryzjerskiej, Adama Moja oraz Starszego Cechu, Ryszarda Genge.
Na zakończenie inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości goście zostali zaproszeni na prezentacje oraz degustację wyrobów zabrzańskich przedsiębiorców takich jak : ,,Cukiernia Wiedeńska’’ Christian Marczak, Cukiernia Józef Kassner, ,,Roker’’ Czesław Kierat, Piekarnia Teresa Skrzetuska-Osiadacz, ,,Rom-Pol’’ Roman Głowala, Piekarnia Beata i Mirosław Kleszczyńscy, Wędliniarstwo ,, Moj’’ Alfred i Roman Moj, Piekarnia ,, U Margoty’’ Margota Myśliwiec.