II edycja imprezy "U nos w Mikulach"

12.11.2013

Tym razem „Przy klopsztandze” odbyła się II już gala „U nos w Mikulach”. Nasuwa się pytanie, czy warto organizować tego typu przedsięwzięcia, czy dobrze jest eksponować gwarę śląską i związane z regionem zwyczaje i obyczaje? Odpowiedź dla tych, którzy przybyli 5 listopada do Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 jest prosta. Od przedszkolaka po młodzież – uczniowie placówek położonych na terenie Mikulczyc swoimi krótkimi programami artystycznymi udowadniali, że tak.

Ich zaangażowanie w pełne emocji i ekspresji wystąpienia, w barwnych strojach regionu jeszcze raz pokazało sceptykom, że można być Polakiem i Ślązakiem równocześnie. Szczególnie ciekawie prezentowały się przedszkola (Tęcza i Przedszkole nr 24, nr 32 i nr 35), a beztroski uśmiech dzieci, występujących z pełnym przejęciem chwili, był pełen uroku. Nie zabrakło licznych tekstów gwarą, wiców czy też tak charakterystycznego dla Śląska instrumentu, jakim jest trąbka, na której zagrał uczeń ZS nr 10 – Kewin Kusz. Zaraz za nim zaprezentowały się nasze, pięknie śpiewające koleżanki: Aleksandra Rojek i Katarzyna Szostak.

Impreza organizowana przez Radę Dzielnicy Mikulczyce i Zespół Szkół nr 10.