Zabrze przestrzenią rozwoju

Inauguracja nowego roku Wydziału Inżynierii Biomedycznej

28.10.2013

25 października w Hotelu Diament zorganizowana została uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

 

 

Inżynieria biomedyczna jest to interdyscyplinarny kierunek kształcenia, zorientowany na wykorzystanie osiągnięć techniki w medycynie. Jest związany z najszybciej rozwijającym się obszarem gospodarki wysoko uprzemysłowionych krajów świata. W związku z dynamicznym rozwojem dyscypliny naukowej, jaką jest inżynieria biomedyczna, w kraju i poza granicami powstają nowe ośrodki związane z badaniami oraz wdrożeniami nowych projektów. Coraz więcej firm decyduje się na projektowanie aparatury, sprzętu oraz oprogramowanie dla branży medycznej. Absolwenci będą zatem mogli wybierać spośród dużej gamy możliwości zatrudnienia.
W tym roku studia na I roku rozpoczęło 86 studentów. Na studiach I stopnia studiuje już 276 osób. Z kolei na studiach II stopnia 113 osób.

Przypomnijmy, że od 2012 roku Wydział Inżynierii Biomedycznej działa w Zabrzu. Sale dydaktyczne i laboratoria zlokalizowane są w budynkach mieszczących się w Zabrzu przy ul. de Gaulle’a 66 i 72 oraz w kompleksie dydaktyczno-sportowym „Pogoń”. Część laboratoriów wydziału znajduje się również w budynku Instytutu Techniki i Aparatury Medycznej w Zabrzu. W chwili obecnej trwa remont budynku przekazanego przez Miasto Zabrze znajdującego się przy ul. Roosevelta w sąsiedztwie Wydziału Organizacji i Zarządzania. Nowy obiekt ma być gotowy w kolejnym roku akademickim.