Zabrze wyróżnione za wspieranie przedsiębiorczości

17.09.2013

17 września w sali Sejmu Śląskiego zorganizowana została uroczysta sesja Sejmiku. W jej trakcie Regionalna Izba Gospodarcza wręczyła wyróżnienia w ramach III edycji programu "Samorząd, który wspiera MŚP".

Miasto Zabrze otrzymało wyróżnienie honorowe "Samorząd, który wspiera MŚP". Wyróżnienie zostało przyznane za stwarzanie małym i średnim przedsiębiorstwom warunków korzystnych do prowadzenia działalności gospodarczej oraz za szczególne zasługi we wspieraniu rozwoju sektora MŚP. Z kolei Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza otrzymała honorowy tytuł "Prezydent – lider, który wspiera MŚP". Statuetkę wręczyli prof. Jerzy Buzek i Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej.

Uroczysta sesja Sejmiku zorganizowana została w ramach III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbywa się w Katowicach w dniach 16-18 września. W tym roku hasłem przewodnim jest: Współpraca i kooperacja firm sektora MŚP w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Więcej informacji nt. Kongresu