Bezpłatne badania kardiologiczne

04.09.2013

Bezpłatne badania i konsultacje dla mieszkańców Zabrza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zabrze.

Badania "Servier dla Serca" odbywają się w ramach XI edycji ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej pod hasłem "Niewydolnosc serca. Wolniej – znaczy efektywniej!"
 

Badania odbędą się 30 września (poniedziałek) na Placu Wolności w godz. 10.00 – 18.00.

W Kardiologicznej Poradni Servier bezpłatne badania:
• masy ciała (pomiar wskaźnika BMI);
• ciśnienia tętniczego krwi;
• stężenia glukozy i cholesterolu we krwi;
• EKG serca (według wskazań lekarskich);
• konsultacja kardiologiczna (w uzasadnionych przypadkach).

NIEWYDOLNOŚĆ SERCA – wolniej znaczy efektywniej!
Niewydolność serca to stan, w którym uszkodzone serce nie może zapewnić przepływu krwi odpowiedniego do potrzeb organizmu, początkowo w czasie wysiłku fizycznego, a w stadium zaawansowanym także w spoczynku. Zdrowe serce wykonuje 72 uderzenia na minutę. Serce pacjenta z niewydolnością serca, chcąc sprostać wymaganiom organizmu odnośnie zapotrzebowania na tlen i składniki odżywcze, zwiększa częstość skurczów w czasie. Jeżeli przyspieszony puls utrzymuje się przez dłuższy czas, może to prowadzić do dalszego pogorszenia jego funkcji. Zwalniając częstość akcji serca możemy poprawić funkcję serca jako pompy, a tym samym poprawić efektywność jego pracy.
W Polsce na niewydolność serca cierpi około 1 000 000 chorych. W ciągu najbliższych dwudziestu lat przybędzie 250 000 takich chorych w naszym społeczeństwie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niewydolność serca cechuje się wysoką śmiertelnością. Każdego dnia na niewydolność serca umiera 164 Polaków.

Turniej Miast
W tym roku, w Edukacyjnym Namiocie Servier, mieszkańcy Bydgoszczy, Warszawy, Rzeszowa, Wrocławia, Lublina, Łodzi, Krakowa, Zabrza, Poznania, Gdańska, Olsztyna
i Białegostoku rozegrają Turniej Miast, podejmując zmagania w kilku konkurencjach. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat profilaktyki chorób układu krążenia oraz niewydolności serca.

www.dbajoserce.pl