Spotkanie dla rodziców dzieci z problemami moczenia nocnego

28.08.2013

„Moczeniu nocnemu powiedz: DOBRANOC!” – pod takim hasłem 12 września 2013 roku o godzinie 15.00 w hotelu Angelo w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 24 (piętro I, sala Amber) odbędzie się bezpłatne spotkanie edukacyjne dla rodziców dzieci z problemem moczenia nocnego.

Zgłoszenie uczestnictwa oraz więcej informacji pod numerem telefonu 500 210 107.
Akcja ma na celu zwiększenie wiedzy rodziców na temat moczenia nocnego u dzieci, diagnostyki, sposobu leczenia oraz właściwych metod postępowania z dzieckiem zmagającym się z problemem. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z lekarzami specjalistami oraz psychologiem i uzyskać informacje na interesujące ich zagadnienia. Panel ekspercki poprowadzą dr hab. med. Tomasz Koszutski – Konsultant Wojewódzki
w dziedzinie Urologii Dziecięcej, dr hab. med. prof. nadzw. Lidia Hyla-Klekot – ordynator Oddziału Nefrologii Dziecięcej Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii oraz mgr Urszula Koszutska – psycholog, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu.
Spotkanie jest częścią rozpoczętej w marcu br., przez Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci, ogólnopolskiej kampanii społecznej o charakterze edukacyjnym pt. „Moczeniu nocnemu powiedz: DOBRANOC”. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy rodziców i lekarzy w zakresie moczenia nocnego u dzieci oraz przełamanie funkcjonujących na ten temat stereotypów. Ma ona też za zadanie popularyzację wśród nich serwisu edukacyjnego www.moczenieudzieci.pl zawierającego kompendium wiedzy i porad w zakresie moczenia nocnego u dzieci.
Patronat Honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka, natomiast Patronat Merytoryczny – Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

Więcej informacji:
Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci
ul. Sybilli 11 m 30, 01-742 Warszawa
tel. 605 823 049, 665 061 390
stowarzyszenie@uronef.pl
www.uronef.pl