Podsumowanie pierwszego etapu programu „Fortum dla Śląskich Dzieci”

26.06.2013

25 czerwca w Teatrze Nowym odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszy etap programu „Fortum dla Śląskich Dzieci 2013”.

 120 uczniów z Zabrza i Bytomia, zaprezentowało efekty swojej trzymiesięcznej pracy. Od kwietnia do czerwca młodzież brała udział w warsztatach tanecznych, teatralnych, fotograficznych i dziennikarskich.

Podsumowanie warsztatów w Teatrze Nowym w Zabrzu zamknęło pierwszy z dwóch etapów programu. W kolejnym 27 najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych uczestników otrzyma od Fortum półroczne stypendia służące rozwijaniu ich talentów.

Podczas trwania programu dzieci brały również udział w spotkaniach ze znanymi osobami. Zaproszeni goście opowiadali o ścieżce swojej kariery oraz dzielili się informacjami na temat zarówno swoich sukcesów, jak i porażek. Kontakt ze znanymi osobami umożliwił młodzieży zrozumienie ile można osiągnąć dzięki własnej determinacji. W drugiej edycji gośćmi byli m.in.: maratończyk Tomasz Kuliński, wokalista Marcin Czyżewski, reporter TV Silesia Grzegorz Żądło i redaktor naczelna "Echo Miasta" Katowice Wioleta Niziołek, karykaturzysta Marek Grela, aktor i reżyser Zbigniew Stryj, fotoreporter Arkadiusz Gola.
 

Program prowadzi Fundacja Pomocy Dzieciom ULICA, wspólnie z Firmą FORTUM.