Zaproszenie na bezpłatne badania spirometryczne

19.06.2013

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska „HIPOKRATES” Sp. z o.o zaprasza mieszkańców Zabrza na bezpłatne badania spirometryczne, które odbędą się 27 czerwca.

Badania spirometryczne wykonuje się w diagnostyce schorzeń oddechowych, takich jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) i astma. Późno wykryta i nieleczona POChP, na którą cierpi co dziesiąty dorosły Polak, prowadzi do inwalidztwa oddechowego i przedwczesnej śmierci. Choroba znajduje się w czołówce przyczyn zgonów – co roku z jej powodu umiera w naszym kraju 14 tys. osób. POChP rozwija się średnio przez 20-30 lat. Specjaliści podkreślają że należy zwrócić uwagę na takie objawy jak: zadyszka np. podczas wchodzenia po schodach czy w czasie wykonywania ćwiczeń lub dźwigania zakupów oraz kaszel, świszczący oddech, uczucie ciasnoty w klatce piersiowej.
W zaawansowanym stadium choroby duszność może się pojawiać podczas zwykłych, codziennych czynności jak ubieranie się, kąpiel, a nawet czesanie. Warto wiedzieć, że choroba dotyka nie tylko ludzi starszych – co druga chorująca osoba ma mniej niż 65 lat.
 

Badania spirometryczne wykonywane będą 27 czerwca w godzinach od 8.00-16.00 w Przychodni Lekarskiej „HIPOKRATES” przy ul. Reymonta 42.
Rejestracja telefoniczna nr 32 2712745; 32 2718860 ; lub drogą e-mailową: rejestracja@hipokrateszabrze.pl.
 

Zapraszamy.