Obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

03.04.2013

2 kwietnia, po raz szósty obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Jego celem jest szerzenie wiedzy o tej chorobie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na dyskryminację i niezrozumienie z jakimi spotykają się osoby dotknięte autyzmem.
 

Chcąc włączyć się w akcję w ramach Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zabrzu wraz z młodzieżą zabrzańskich szkół 2 kwietnia w Centrum Handlowym „Platan” zorganizowali happening mający na celu poszerzenie świadomości społeczności lokalnej na temat potrzeb dzieci i osób z autyzmem.
Od godziny 13.00 do 16.00 młodzież rozdawała ulotki edukacyjne opisujące objawy schorzenia oraz niebieskie balony, których kolor symbolizuje Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu.
Autyzm wciąż pozostaje najmniej poznanym i najbardziej tajemniczym zaburzeniem rozwojowym psychicznym dziecka. Jednak aktualne dane medyczne i psychologiczne nadal wskazują, iż głównym i charakterystycznym objawem autyzmu jest upośledzenie umiejętności społecznych. Dzieci dotknięte tym zaburzeniem nawiązują ograniczony kontakt wzrokowy, przejawiają zmniejszone zainteresowanie relacjami społecznymi i mniejszą reakcję na bodźce społeczne. Mają duże kłopoty z komunikowaniem się z otoczeniem.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani poszerzeniem wiedzy na temat tej choroby zapraszamy na stronę www.pppzabrze.pl do zapoznania się z artykułem „Drugiego kwietnia miej niebieskie serce – dla autyzmu”.