Zabrze przestrzenią rozwoju

NMC Powen Zabrze

02.10.2012

Serdecznie zapraszamy kibiców na mecz z ekipą Gaz-System Pogoni Szczecin. NMC Powen Zabrze podejmować będzie beniaminka w najbliższą sobotę, ze względu na transmisję w Polsacie Sport o godz. 19.00.

Na początku bieżącego tygodnia prezes KS Handball Zabrze, Bogdan Kmiecik zapowiedział, że w klubie przeprowadzone zostaną rozmowy mające na celu poprawę postawy zabrzańskich zawodników na parkiecie. Czy rozmowy te przyniosły ekspresowy skutek dowiemy się w sobotę. NMC Powen zagra z potencjalnie najsilniejszym z beniaminków zespołem Gaz-System Pogoń Szczecin.

Szczecinianie na papierze są ekipą solidną. Po awansie wzmocnieni zostali między innymi przez skrzydłowego, Wojciecha Zydronia, który ma na koncie tytuł króla strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej. Poza nim do zespołu dołączyli znani z występów w Vive Targach Kielce, Bartosz Konitz i Mateusz Zaremba. Barw Gaz-Systemu bronią także doświadczeni Filip Kliszczyk i Piotr Frelek. Podczas okresu przygotowawczego z Orlen Wisły Płock pozyskany został cenny nabytek, Zbigniew Kwiatkowski.
Jak dotąd w lidze szczypiorniści ze Szczecina spisują się na miarę oczekiwań. Szczecinianie sezon zaczęli co prawda od małej wpadki, dając się ograć Chrobremu Głogów (22:28), ale później było już lepiej. Pierwsze punkty zdobyli pokonując drugiego z beniaminków, Piotrkowianina. Porażka z Orlen Wisłą Płock nie może specjalnie dziwić. Za to w ostatnio rozegranej 4. kolejce szczypiorniści ze Szczecina pokonali ekipę z Przemyśla aż 43:22.

Początek spotkania o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy kibiców na halę.