NMC Powen Zabrze kontra MMTS Kwidzyn

19.09.2012

Wszystkich sympatyków piłki ręcznej zapraszamy do hali Pogoń już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00. NMC Powen Zabrze w meczu 3. kolejki PGNiG Superligi podejmować będzie MMTS Kwidzyn.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po dwóch rozegranych dotąd kolejkach zabrzanie zajmują piątą lokatę. Dotąd podopieczni Bogdana Zajączkowskiego pokonali ekipę Miedzi Legnica, ale przegrali za to na gorącym puławskim parkiecie. Szansę na podbudowanie swojego dorobku punktowego będą mieli w najbliższą sobotę, kiedy to podejmować będą siódmy w tabeli MMTS Kwidzyn. Bilans kwidzynian wygląda podobnie jak w przypadku ich sobotnich rywali. W pierwszym meczu sezonu zespół pod wodzą Krzysztofa Kotwickiego został zmieciony z parkietu przez Orlen Wisłę Płock, a następnie pokonał przemyskiego beniaminka.
W ubiegłym sezonie MMTS Kwidzyn był jedną z trzech drużyn, która nie została przez NMC Powen Zabrze pokonana. Drugą była Orlen Wisła Płock, trzecią Nielba Wągrowiec, z którą jednak zabrzanom udało się zremisować. Z kwidzynianami ekipa trenera Zajączkowskiego grała czterokrotnie. I tylko w pierwszym starciu sezonu górowała wyraźnie, pozostałe mecze wygrali dwukrotnie jedną bramką i raz dwiema. Co ciekawe przed rokiem podobnie jak teraz oba kluby spotkały się po raz pierwszy w meczu 3. kolejki , a gospodarzem byli zabrzańscy piłkarze ręczni.
MMTS Kwidzyn jako jedna z niewielu ekip zasadniczo została osłabiona zamiast wzmocniona. Przede wszystkim zespół opuścił perspektywiczny Damian Kostrzewa. Z drugiej strony do gry po kontuzji barku powrócił kolejny z utalentowanych zawodników młodego pokolenia, Michał Adamuszek. Kwidzyńska kadra choć nieco osłabiona nadal prezentuje się nieźle. W barwach MMTS-u warto wyróżnić obrotowego Michała Pereta czy rozgrywającego Roberta Orzechowskiego. Kwidzynianie mają także niezłą bramkę zabezpieczaną przez doświadczonego Sebastiana Suchowicza oraz kolejny młody talent Krzysztofa Szczecinę.
Pośród szczypiornistów NMC Powen Zabrze najlepiej kwidzyński zespół zna pewnie Dima Marhun. Białoruski rozgrywający bronił barw MMTS-u od 2008 do 2011 roku i jak wspomniał kiedyś miło wspomina ten okres.
Czy zabrzańskim piłkarzom ręcznym uda się przełamać passę porażek z siódemką z Kwidzyna dowiemy się już w najbliższą sobotę. Startujemy o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy kibiców do hali Pogoń. Przypominamy, że koszt biletu na pojedyncze spotkanie wynosi 16 zł. W sprzedaży dostępne są bilety ulgowe w cenie 10 zł dla młodzieży szkolnej uczącej się, tj. uczniów i studentów, a także emerytów i rencistów za okazaniem ważnej legitymacji. Dzieci do lat 7 mają wstęp wolny.