Konferencja prasowa dot. musicalu "Tarzan"

24.04.2012

24 kwietnia w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach odbyła się konferencja prasowa dotycząca zbliżającej się polskiej prapremiery musicalu „Tarzan” Phila Collinsa.

Widowisko przygotowują Gliwicki Teatr Muzyczny oraz Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu przy wsparciu samorządów miast Gliwic i Zabrza. Spektakl reżyseruje Tomasz Dutkiewicz, kierownictwo muzyczne objął Sebastian Perłowski, o choreografię zadbała Sylwia Adamowicz. Pierwsze pokazy tej jednej z największych produkcji musicalowych ostatnich lat w naszym kraju zaplanowano na 19 i 20 maja na deskach zabrzańskiego DMiT-u.
O przygotowaniach do spektaklu i współpracy miast przy tej produkcji opowiedzieli: Małgorzata Mańka-Szulik – prezydent Zabrza, Zygmunt Frankiewicz – prezydent Gliwic, Paweł Gabara – dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego, Wiesław Śmietana – dyrektor Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, Tomasz Dutkiewicz – reżyser widowiska oraz aktorzy – odtwórcy ról Tarzana, Jane i Kerczaka.