Zabrze przestrzenią rozwoju
Kalendarium wydarzeń
Kultura
Sobota
17.02.2024 | 18:00
Teatr Nowy w Zabrzu

Mały Książę

Antoine de Saint Exupéry / reż. Cezary Domagała

„WSZYSCY DOROŚLI BYLI KIEDYŚ DZIEĆMI, TYLE, ŻE TYLKO NIELICZNI Z NICH JESZCZE O TYM PAMIĘTAJĄ”. WYBIERZESZ SIĘ Z NAMI W SENTYMENTALNĄ PODRÓŻ?

Stworzona przez Antoine de Saint-Exupéry’ego opowieść „Mały Książę” z 1943 roku podbiła serca czytelników na całym świecie.

To baśń filozoficzna o chłopcu, który zamieszkiwał planetę niewiele większą od samego siebie. Jej urokowi ulega każdy, niezależnie od wieku i doświadczeń życiowych. Nie starzeje się, chociaż jej wiernym czytelnikom wciąż przybywa lat. To jedyna w swoim rodzaju historia o odpowiedzialności za drugą istotę, stwarzaniu i pielęgnowaniu więzi, a także o obowiązkach wynikających z „oswojenia” drugiego człowieka.

Zabrzańską realizację reżyseruje Cezary Domagała, który już po raz kolejny podjął się próby zmierzenia z kultowym tekstem. Przedstawienie będzie typowym spektaklem familijnym. Obok wspaniałych aktorów, w roli Małego Księcia wystąpią chłopcy wyłonieni z castingu. Malownicza scenografia i kostiumy Natalii Kołodziej przeniesie nas w baśniową rzeczywistość. Dopełnieniem wyimaginowanego świata będą piosenki autorstwa Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego.

REŻYSERIA: CEZARY DOMAGAŁASCENOGRAFIA I KOSTIUMY: NATALIA KOŁODZIEJKOMPOZYTOR: TOMASZ BAJERSKICHOREOGRAF: MARTA DOMAGAŁA-WITKOWSKAINSPICJENT/SUFLER: GRAŻYNA NOWOSIELSKAOBSADA:MAŁY KSIĄŻĘ
ARTUR BAŁYS, JAN HIRSZ, ADAM BURZYŃSKIRÓŻA – ANNA KONIECZNA
BANKIER – JOANNA PAWIŃSKA-ROMANIAK
ŻMIJA – RENATA SPINEK
GEOGRAF – MARIAN WIŚNIEWSKI
PILOT – ANDRZEJ KROCZYŃSKI
KRÓL – GRZEGORZ CINKOWSKI
PRÓŻNY / LATARNIK – ROBERT LUBAWY
PIJAK / LIS – MACIEJ KACZOR

Warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka.

CO WYDARZYŁO SIĘ 8 GRUDNIA 1994 R.?

MAŁY KSIĄŻĘ PO 29 LATACH ZNÓW W ZABRZU!

Premiera: 17 lutego 2024 r.