Kalendarium wydarzeń
03.03.2023 | 19:00
Teatr Nowy w Zabrzu

Historie Łóżkowe

“MYŚLĘ, ŻE W WIĘKSZOŚCI MOICH SZTUK CHODZI O ZWYKŁYCH LUDZI, KTÓRZY PO PROSTU PRÓBUJĄ PRZETRWAĆ W ŻYCIU. STARAM SIĘ NIKOGO NIE POUCZAĆ, NIE PRAWIĆ MORAŁÓW, PONIEWAŻ NIE SĄDZĘ, ABYM MIAŁ DO TEGO ODPOWIEDNIE KWALIFIKACJE. I NIE O TO MI CHODZI… STARAM SIĘ, ABY MOI CZYTELNICY I WIDZOWIE, CHOCIAŻ NA MOMENT, POCZULI SIĘ TROCHĘ LEPIEJ W TYM DZISIEJSZYM ŚWIECIE, W CZASACH NIEŁATWYCH…” NORM FOSTER

(BEDTIME STORIES)Tłumaczenie:
– Zbigniew Stryj
Sandy, Yolanda
– Dagmara Noszczyk

Historie łóżkowe, to jedna z najlepszych, błyskotliwych i najczęściej wystawianych komedii kanadyjskiego autora Norma Fostera., w której mamy okazję poznać przezabawne losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie.

Sześć scen w różnych pokojach, w których głównym meblem jest.. łóżko.

Para 50-latków, by zdobyć pieniądze na studia swojego ukochanego dziecka zgadza się uprawiać miłość na antenie radiowej. Pojawiają się: włamywacze zawodowiec i amator z zawodu księgowy; starzejący się gwiazdor rocka, Tommy Quick i jego młodociana fanka, pragnąca przeżyć z nim ten pierwszy raz; szef klubu Go-Go, który musi zwolnić nieudolną, bez poczucia rytmu striptizerkę z ręką na temblaku; taksówkarka bez zmysłu orientacji w terenie… Szereg barwnych i różnorodnych postaci , które w przezabawny i chwilami wzruszający sposób, często życiowo nieporadni, poszukują…akceptacji i miłości.

To spektakl, który rozbawi Państwa do łez, ale też wzruszy i zachwyci brawurowym aktorstwem.

BEDTIME STORIES – premiera sztuki odbyła się w Teatrze Orangeville w lutym 2006 r.
BEDTIME STORIES – sztuka jest wystawiana w porozumieniu z Pam Winter, GGA, www.ggagency.ca

Historie Łóżkowe Teatr Nowy