Kalendarium wydarzeń
24.11.2020 | 7:00

Dzień Nauki 2020

Od kilkunastu lat Miasto Zabrze organizuje Dzień Nauki. Jednak w tym roku z uwagi na trwającą pandemię wydarzenie nie odbędzie się w tradycyjnej formie, a w wersji online. Głównym celem spotkania, które tym razem odbędzie się w wirtualnej przestrzeni, będzie pokazanie uczestnikom imprezy, że nauka jest i może być ciekawa.

Jak co roku, tak i tym razem do współpracy zaproszeni zostaną partnerzy – instytucje naukowo-badawcze, edukacyjne, szkoleniowe oraz firmy, kluby i stowarzyszenia z terenu Zabrza i całego regionu. Razem z nimi Miasto Zabrze przygotowuje emocjonującą międzyszkolną grę online pn. „Zabrzonauci”. Zabrzonauci – czyli młodzi odkrywcy, którzy lubią poznawać ciekawostki z różnych dziedzin nauki, trochę rywalizować i dobrze się przy tym bawić.

Organizatorzy zapraszają do udziału w grze reprezentacje klas 4-6 i 7-8 szkół podstawowych oraz przedstawicieli szkół średnich z Zabrza.

Dla każdej z kategorii wiekowej przygotowane zostaną specjalne zadania i wyzwania. W sumie będzie ich 21. Będą one publikowane na stronie www.zabrzonauci.pl od 16 do 26 listopada, dokładnie o godz. 7.00 (za wyjątkiem soboty i niedzieli).

Na uczestników czekają zadania wymagające przeszukiwania sieci, rozwiązywania zagadek logicznych rodem z gier room escape, łamania szyfrów, prowadzenia eksperymentów, kręcenia filmów i tworzenia memów. Na niektóre zadania będzie dużo czasu, w innych liczyć się będzie jak najszybsze odesłanie rozwiązania.

Już teraz stwórzcie drużynę i poproście Waszego nauczyciela o wysłanie oficjalnego zgłoszenia. Elektroniczny formularz rejestracji znajdziecie na stronie gry. Do gry można dołączać od 9 do 23 listopada.

Do zobaczenia!