Spotkanie biznesowe "Nowe możliwości dla małych i średnich przedsiębiorstw"

01.06.2017

Dnia 31.05.2017 r. w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza odbyło się kolejne spotkanie biznesowe. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele zabrzańskiego samorządu m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze Pani Katarzyna Dzióba oraz Sekretarz Miasta Pani Ewa Weber, Przewodniczący Rady Miasta Pan Marian Czochara, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Pani Urszula Koszutska, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu oraz zabrzańscy przedsiębiorcy.

Na spotkaniu zaprezentowano nowe możliwości dla przedsiębiorców dot. m.in. zatrudniania osób pozbawionych wolności oraz korzyści wynikające z realizacji programu „Praca dla więźniów”, co zostało omówione przez Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu Panią mjr Dorotę Wyląg.

Główne trendy w polskiej gospodarce przedstawił Główny Ekonomista Banku Pekao S.A. Pan Marcin Mrowiec. Zaprezentowano również raport o sytuacji mikro i małych firm w roku 2016 w Polsce i województwie śląskim. Spotkanie było również okazją do nawiązania kontaktów biznesowych.