Nowa umowa o współpracy – Zabrze i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna razem na rzecz rozwoju gospodarczego

11.07.2025

W piątek 11 lipca 2025 r. w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza zostało podpisane oficjalne porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Zabrze a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. To ważny krok w kierunku dalszej aktywizacji gospodarczej miasta oraz wsparcia lokalnych inwestycji.

Dokument sygnowali: dr Ewa Weber – pełniąca funkcję Prezydenta Miasta Zabrze, Rafał Żelazny – Prezes KSSE S.A. oraz Jacek Bialik – Wiceprezes KSSE. Współpraca będzie realizowana w ramach programu Polska Strefa Inwestycji i oparta na bogatym doświadczeniu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Porozumienie dotyczy trzech kluczowych obszarów:

  • Wspierania nowych inwestycji w Zabrzu, w tym działań promujących miasto i zachęcających inwestorów do lokowania swoich projektów właśnie tutaj,
  • Aktywizacji terenów inwestycyjnych, które posiadają potencjał do rozwoju gospodarczego,
  • Rozwoju kapitału ludzkiego – m.in. poprzez organizację szkoleń, warsztatów i spotkań informacyjnych zarówno dla pracowników Urzędu Miejskiego, jak i przyszłych inwestorów.

To partnerstwo otwiera nowe możliwości dla rozwoju przedsiębiorczości w Zabrzu, wzmacniając pozycję miasta jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania i pracy.